Google AdWords – Mobil Uygulamalarda Reklam Gösterimlerini Kapatma

Google AdWords Mobil Uygulamalarda Reklam Gösterimlerini Kapatma

Google AdWords reklamcılık ağında reklam yerlerinizi belirlerken dikkat etmeniz gereken unsurların başında mobil uygulamalar gelmektedir. Mobil uygulamalarda yayımlanan reklamlar genellikle iyi performans sergilememektedir. Bu nedenle AdWords görüntülü reklamcılıkta mobil uygulamaları kapatmanızı öneriyorum. Google AdWords’te Mobil Uygulamalarda Reklam Gösterimlerini Kapatma.

Mobil Uygulamalarda Reklamlarımı Hangi Durumlarda Yayınlarım?

AdWords reklamlarınızda mobil uygulamaların nasıl kapatılacağına geçmeden bu sorunun yanıtını vermek istiyorum. Mobil uygulamalarda reklamlarınızı göstermek için daha çok mobil platformlarda bir hizmetiniz yada ürününüz olması gerekir. Yani bir uygulama (app) reklamı yapıyorsanız mobil uygulamalar bunun için oldukça yararlı olacaktır. Çünkü yönlendirdiğiniz kitle direkt olarak playstore olacaktır. Kitleniz uygulamanızı merak edip indirmeye daha çok meyilli olacaktır. Ancak bir oyun esnasında karşısına çıkan diğer reklamlar kullanıcıları sinirlendirmekten başka bir işe yaramamaktadır.

AdWords Mobil Uygulama Kapatma

Reklam Kampanyamda Mobil Uygulamaları Nasıl Kapatırım?

AdWords reklam kampanyalarınızda mobil uygulamanızı iki farklı şekilde kapatabilirsiniz. Kampanya ayarları, cihazlar, mobill app + mobil app intersitital’ı kapatın. İşte ilk yol sadece bu kadar. Peki ikinci yol nedir? İkinci yolda ise hemen aşağıda vereceğim linki negatif anahtar kelimelere eklemeniz yeterli olacaktır.

“adsenseformobileapps.com” bu linki negatif anahtar kelimelere eklediğiniz durumda mobil uygulamalarda reklamlarınız görünmeyecektir.

Daha Ayrıntılı Olarak Mobil Uygulamaları Kapatma

AdWords reklam paneline yeni yeni alışmaya çalışanlar için ise daha ayrıntılı bir anlatımı paylaşacağım. Yukarıda verdiğim yol daha çok reklam paneline hakim AdWords uzmanlarının bildiği pencerelerdir. Ancak bu panele hakim olmayan reklam verenler aşağıdaki yolu adım adım izleyerek mobil uygulama reklamlarını durdurabilir.

  1. Kampanyalar sekmesini tıklayın, daha sonra düzenlemek istediğiniz kampanyayı seçin. Ardından ayarlar sekmesini tıklayın.
  2. Gelişmiş ayarlar“a gidin, ardından Cihaz: hedef cihaz türleri, belirli cihazlar ve cihaz bağlantısı türleri’ni tıklayın ve hemen devamında düzenle’yi tıklayın.
  3. Her zaman mobil cihazda göster’i tıklayın ve ardından seçimlerini kaldırmak için Mobil uygulama’yı ve Mobil uygulama geçiş reklamı’nı tıklayın.
  4. Her zaman tablette göster’i tıklayın ve ardından seçimlerini kaldırmak için Tablet uygulaması’nı ve Tablet uygulaması geçiş reklamı’nı tıklayın.
  5. Kaydet ve Devam Et’i tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir